Leírás
15,50 lei
Összetevők: kankalin, csalán, nyírfalevél, réti legyezőfű, fenyőrügy, tüdőfű, bodzavirág, hársfavirág, körömvirág.
Gyógynövények és gyógynövényes termékek
Családunk egy kis mesebeli erdélyi, a Hargita lábánál fekvő faluból, Orotváról származik. Itt kezdett el a nagyapám, Csibi Imre a 70’-es években gyógynövényekkel foglalkozni. Az ő tudását ötvözve a népi gyógyászat tapasztalataival, mi is folytatjuk a gyógynövények gyűjtését, termesztését és feldolgozását.
Csibi Imre már gyerekkorában tapasztalta a növények gyógyító erejét, mivel édesanyjuk, Márika néni gyógyfüveket használt orvoslásukra, ha bármi baj vagy betegség érte a családot. Az első kenőcsreceptet is ő állította össze, méhviaszból, rozmaringból és disznózsírból, ez volt az Ír. Később Imre bácsi kezdett el gyógynövényeket belekeverni az írbe, így lett a gyógyír.
Napjainkban is családunkkal foglalkozunk úgy a gyógynövények termesztésével, mint a vadon élő fajok gyűjtésével és feldolgozásával. A begyűjtéstől a szárításon át, egész a feldolgozásig természet és növénybarát eljárásokat alkalmazunk, hogy megőrizzük a növényekben található értékes hatóanyagokat.
Fontosnak tartjuk, hogy felkutassuk és megőrizzük azokat a régi recepteket és gyógymódokat, amelyek még fellelhetőek népünk és családunk kultúrájában, és ezeket a hagyományokat a mindennapjainkba beépítve élhessük meg és adhassuk tovább.
A teafogyasztás varázslatot hoz mindennapjainkba. Egy minőségi tea elkészítéséhez forrázzunk le két kávéskanálnyi gyógynövényt egy negyed liter vízzel, hagyjuk 10-15 percet állni, majd szűrjük le. Az összetételtől függően napi 2-3 csészényi tea fogyasztása javasolt, fél órával étkezés előtt. Három hét fogyasztás után egy hét szünetet kell tartani. Édesítőként méz használata javasolt, amelyet a test hőmérsékletűre hűlt teába tegyünk, így a méz megőrzi értékes összetevőit.
Összetevők | fekete áfonya, csalán, diólevél, babhéj, kukorica bajusz |
---|
Vélemények
Még nincsenek értékelések.